Užíváním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookies, které tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Souhlasím Co jsou cookies?

Rok 2007

Rok 2007 se nesl v duchu „přiblížit se co nejvíce klientovi“. Všechny naše aktivity se tomuto heslu podřizují. Ze zajímavých věcí můžeme vzpomenout na účast na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Tento veletrh nás posunul zase o kus dál v budování pověsti silného a stabilního partnera.

Druhou velkou událostí tohoto roku bylo otevření Pražské pobočky, čímž jsme dokázali uspokojit klienty v Praze a Středočeském kraji. Kapacita skladu byla cca 40 vozíků a nacházela se zde převážně flotila půjčovny.

Skladové zásoby vozíků vzrůstaly spíše po kusech, celkově se však výrazně omladil celý náš sortiment. Všechny tyto kroky vedli k udržení stabilní pozice na trhu a vytváření stále většího náskoku před konkurencí.Tomáš Moravec

08.06.2017

Rok 2006

V roce 2006 začínáme vykupovat manipulační techniku nejen v ČR, ale snažíme se objevit větší zdroje použitých vozíků v zahraničí.

Se zvyšujícím se počtem vysokozdvižných vozíků a s přibývajícími projekty bylo potřeba řešit také personální otázky. Celkový počet bezmála 30 ti zaměstnanců jsme schopni zajistit z místních lidí a přilehlých lokalit, což se ale brzy změní.

V této době vznikl projekt s Názvem PŮJČOVNA VZV, který měl uspokojit rostoucí poptávku po pronájmech manipulační techniky. Ale jak se dozvíte v některém z dalších dílů, do tohoto projektu jsme zainvestovali mnoho času a práce, což se vyplatilo. V dalších letech jsme s projektem pronájmů vysokozdvižných vozíků dosáhli velkých úspěchů. O tom ale v některém s dalších dílů našeho seriálu.Tomáš Moravec

08.06.2017

Rok 2005

Další událost, která nás provází do dnešních dní, se stala začátkem roku 2005. Potřeba oddělení velkoobchodních a maloobchodních aktivit přinesla vznik nové společnosti. VELKOOBCHOD VZV s.r.o. jak se tato společnost jmenovala, měla sekundovat firmě VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. a měla za úkol řešit obchodování s konkurenčními společnostmi.

Se stále přibývající zahraniční klientelou bylo potřeba přeložit webovou prezentaci do anglického jazyka, což přineslo větší úspěch v obchodech za hranicemi ČR.

S počtem 100 vysokozdvižných vozíků na skladě jsme také dokázali uspokojit většinu potřeb našich klientů a my se tak mohli začít prezentovat jako firma, kde mají „skutečně obrovský výběr“.

Tomáš Moravec

18.05.2017

Rok 2004

První velké investice do rozvoje společnosti přišli v roce 2004. Při stále větším počtu vysokozdvižných vozíků na skladě bylo také potřeba stále více místa na jejich skladování. Po velkých jednáních a rozvahách jsme nakoupili 2 haly, které byly v minulosti součástí vojenského areálu na Moravském Karlově. Nákup těchto nemovitostí pozdvihl společnost na úroveň největších obchodníků s manipulační technikou v České republice.

Z původních 5 osob, kteří stáli u vzniku společnosti, se náš tým rozrostl na bezmála 20 lidí a původně „garážová“ firma začala pokukovat i po obchodech se zahraničím.

Zajímavostí je, že v roce 2014 se u nás v oběhu objevil vysokozdvižný vozík Desta, prodaný právě v tomto roce a označený původní samolepkou.

Tomáš Moravec

18.05.2017

Rok 2003

Rok 2003 byl ve znamení tvrdé práce při budování hlavních cílů, které byly stanoveny při vzniku společnosti. Z pohledu zajímavostí stojí za zmínku velmi kladné odkazy na první dodané vozíky, což dodalo chuť do další práce.

Jednou z věcí, která naši společnost provází po celou dobu působení je evidenční číslování vozíků. V době, kdy v malém skladě – vlastně obyčejné garáži stálo 10 až 12 opravených vysokozdvižných vozíků, se toto zdálo jako zbytečná administrativní věc. Dnes však víme, že bez číslování každého vozíku by nebylo možné s vozíky efektivně pracovat.

V tomto roce jsou zaznamenány i první pokusy o marketing společnosti, kdy vzniklo 1. logo společnosti a všechny prodané vozíky byly označeny samolepkou s tímto logem. Největší událostí bylo vytvoření webových stránek, kde klienti mohli nalézt nejen představení společnosti, ale zároveň kompletní nabídku vozíků, což v té době bylo pokrokové řešení.


Tomáš Moravec

18.05.2017

1. rok působení společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o.

Pro nadcházejících 15 týdnů jsme si pro vás připravili seriál novinek, ve kterém vám představíme rok po roce fungování, úspěchů i neúspěchů naší společnosti.

Rok 2002 byl naším první rokem.

10. Května 2002 byla založena společnost s velmi vypovídajícím názvem VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o.. Náplň činnosti byla od začátku jasná, i když konkrétní strategie a přesné zaměření se postupem času upravovalo. Prvotním účelem založení byl nákup, prodej a opravy použité a nové manipulační techniky.

V prvním roce si společnost vystačila s pouhými 5 zaměstnanci, kteří začali postupně budovat největší sklad s použitou manipulační technikou v ČR.

Za největší úspěchy roku 2002 lze považovat nákup tehdejší administrativní budovy a dílny, které jsou stále součástí našeho areálu. Dalším úspěchem bylo uzavření několika obchodů. První zákazníci si odvezli svůj vysokozdvižný vozík a nás těšil pocit z dobře odvedené práce.

Sledujte náš seriál dál, v příštích dílech vám představíme další úspěchy a neúspěchy, které nás provázeli cestou k titulu největší prodejce použité manipulační techniky v ČR.

Tomáš Moravec

10.05.2017

VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. oslaví 10. května 2017 výročí 15 – ti let od svého založení.

Společnost má za sebou 15 úspěšných let, které by se daly rozdělit do několika období. Na začátku byl rozjezd, kde bylo zapotřebí dostat se do podvědomí, vybudovat dobré jméno na českém trhu a v neposlední řadě také navázat spolupráci s dodavatelskými subjekty, což pozitivně přispělo k udržení zdravého růstu i v dobách méně příznivé ekonomické situace, kdy si společnost vybudovala značný náskok před konkurencí.

Další etapou bylo vybudování kvalitního zázemí. Díky velkým investicím se podařilo vybudovat největší prodejní plochu s použitou manipulační technikou v ČR.

V posledních letech se společnost aktivně věnuje investicím do lidských zdrojů. K vybudování stabilní společnosti je zapotřebí především silný a kvalitní tým, který představuje hlavní hodnotu společnosti. „U nás není nejdůležitější jedno oddělení, klademe stejné nároky napříč celou společností. Když bude silný každý článek, bude silný celý řetěz.“ Říká Milan Černohous, jednatel společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o.

Za hlavním úspěchem společnosti stojí především maximální orientace na požadavky zákazníka a pružné reakce na vývoj a potřeby trhu. Velkou devízou je také široký výběr manipulační techniky čítající téměř 800 kusů.

„Díky svému výjimečnému postavení na českém trhu se snažíme jít příkladem. Klademe proto velký důraz na transparentní a férové jednání. Vždy se snažíme získat o námi prodávané technice co nejvíce informací, které následně poskytujeme našim zákazníkům. Spokojenost našich zákazníků a dobré vztahy jsou u nás vždy na prvním místě.“ Říká Stanislav Sejkora, obchodní ředitel společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o.

Přesvědčit se můžete v Červené Vodě a v Praze, kde je připravené příjemné a moderní zázemí v čele s profesionálním týmem obchodníků, kteří vám vždy ochotně poradí. Můžete si na jednom místě nezávazně vyzkoušet mnoho typů a značek vozíků a výběr už bude pouze na vás.

Marketingové oddělení společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o.

Tomáš Moravec

10.05.2017

Nový nástroj v uživatelské sekci - Vyhledávací agenti

Rozšířili jsme uživatelskou sekci pro registrované uživatele o nástroj Vyhledávací agenti. Jde o přednastavený vyhledávací filtr vozíků z naší aktuální nabídky, který Vám pravidelně zasílá seznam vozíků v excelovém souboru na Váš email.

Nastavení vyhledávacího agenta je přístupné po přihlášení v menu Můj profil. Kliknutím na ikonu s lupou se Vám zobrazí správce vyhledávacích agentů, který obsahuje také návod a nápovědu pro vytvoření i editaci agentů.

V případě pomoci založení nového vyhledávacího agenta nás neváhejte kontaktovat.

Tomáš Rýc

26.01.2017

Dobré zprávy pro všechny zájemce o použitou manipulační techniku

Chtěli bychom Vás informovat o novinkách v naší nově rozšířené sekci akčních vozíků. Z naší celkové nabídky jsme vybrali několik zajímavých strojů nejrůznějších značek a typů, které jsme nově přecenili na ještě výhodnější a přívětivější ceny.
Tyto akční stroje poznáte podle nového označení Akce v levém horním rohu fotografie vozíku v celkové nabídce vysokozdvižných vozíků. Nebo si můžete zobrazit pouze tyto akční nabídky pomocí odkazu v menu nebo na následujícím odkazu ZDE.
Všechny vysokozdvižné vozíky jsou pečlivě odservisovány a připraveny k okamžitému použití.
Pokud máte vyhlédnutý vozík a není označený jako akční, určitě se s námi spojte a můžeme se o jeho ceně společně pobavit a dohodnout oboustranně výhodný obchod. 


Řídíme se heslem "nic není nemožné" a klientům chceme vycházet co nejvíce vstříc.

Tomáš Rýc

06.10.2016

Velkotonáží vysokozdvižný vozík LINDE H 160 D v naší nabídce

Nedávno se v naší nabídce objevil další speciální vysokozdvižný vozík: velkotonážní vysokozdvižný vozík značky LINDE s nosností úctyhodných 16 tun.

Velkotonážní vozíky, jenž lze takto označit každý s nosností min 10 tun, jsou spíše výjimkou ve oblasti manipulační techniky. Nicméně najdou se i takové provozy, které potřebují zvedat takto těžká břemena.

Vysokozdvižné vozíky LINDE se vyznačují vysokou spolehlivostí. Disponují výkonnými a zároveň úspornými motory. Výborný pohon pomocí hydrostatické převodovky a kvalita celkového zpracování dělá z těžkotonážních vysokozdvižných vozíků Linde absolutní jedničku na trhu.

LINDE H 160 D z naší nabídky má nosnost 16.000 kg a zdvih STANDARD 3.610 mm. Vozík disponuje relativně nízkou stavební výškou, pouhých 3.430 mm.

Tomáš Rýc

26.09.2016

Nabídka volných pracovních míst

Chtěli byste se podílet na úspěchu naší společnosti? Prohlédněte si nabídku volných pracovních míst, kterou jsme nově umístili na naše stránky do sekce O nás. Pak nás stačí jen kontaktovat na uvedeném telefonním čísle nebo emailové adrese.

Nabízíme Vám zázemí stabilní společnosti, která je jedničkou na trhu v České republice, seberealizaci a perspektivu osobního růstu. Získáte všechny dostupné prostředky pro realizaci práce a odpovídající finanční ohodnocení.

Těšíme se na Vás!

Romana Kubíčková

19.09.2016

Nová uživatelská sekce

Připravili jsme pro Vás novou uživatelskou sekci. Po registraci a přihlášení získáváte nově přístup ke službě parkoviště vozíků. Pokud ještě nemáte vytvořený svůj účet, zaregistrujte se kliknutím na odkaz Přihlášení / Registrace v hlavičce webu. Pokud již účet máte, přihlaste se a klikněte na odkaz Můj profil také v hlavičce webu. Další funkce uživatelské sekce chystáme a brzy je spustíme.

Tomáš Rýc

04.08.2016

Převozní vysokozdvižný vozík Moffett v naší nabídce

Nyní se v naší nabídce objevil další speciální kousek: převozní vysokozdvižný vozík značky Moffett


Vozík slouží k připojení za kamion a je převážen spolu s nákladem. Umožňuje vyložení nákladu vysokozdvižným vozíkem v místech, kde není nákladní rampa nebo třeba v terénu.

Jak to celé funguje?
Vysokozdvižný vozík Moffett se pomocí vidlí připojí ke kamionu a pomocí zvedacího zařízení hydraulicky zvedne celou svou váhu a takto připevněn cestuje na vnější zadní části kamionu. Po dojetí do cílové destinace stroj opět pomocí hydrauliky sjede na zem a je připraven k použití – složení kamionu. Může pracovat také v terénu díky svým velkým terénním kolům, která jsou všechna poháněna. Nespornou výhodou je časová flexibilita pro řidiče, který není odkázán na obsluhu u vykládky a sám může náklad vyložit. Doba připojení a odpojení vozíku od kamionu je méně než jedna minuta. 

Moffett M9 24.3 z naší nabídky má nostnost 2275 kg a zdvih triplex 3100 mm. Jeho předností je velmi nízká stavební výška, pouhých 2120 mm, díky čemuž může pracovat také v kontejneru a projede i nízkými vraty hal.

Tomáš Rýc

16.03.2016

Příprava manipulační techniky na zimní sezónu

S nadcházejícím zimním obdobím, kdy budou teploty klesat pod bod mrazu, je vhodné myslet i na Váš vysokozdvižný vozík. Zvláště pokud se pohybuje ve venkovním prostředí.
Přinášíme Vám tedy několik rad jak stroj na toto období připravit a jak se k němu chovat, aby bez problémů toto období vydržel.

  • Pokud svůj stroj parkujete venku, je vhodné zvážit jeho parkování přes noc v krytém prostoru, kde teplota neklesá významně pod bod mrazu. Máte-li VZV na LPG, vždy na noc demontujte plynovou lahev a dejte ji do tepla.
  • Doporučuje se výměna všech náplní za přizpůsobené pro zimní provoz (nemrznoucí chladicí kapalina, kvalitní hydraulický olej, „zimní“ nafta). Nikdy však nemíchejte náplně pro letní provoz se zimními.
  • Kapacita baterie se s klesající teplotou snižuje - za nízkých teplot je tedy kapacita baterie nižší. Po skončení práce s vozíkem a jeho následném zaparkováním mějte vždy kapacitu baterie větší než cca 75 %. Necháte-li akumulátor ve vysokozdvižném vozíku vybitý, je zde možnost zamrznutí elektrolytu.
  • Po nastartování vozíku, vždy pár minut vyčkejte, než se motor dostatečně zahřeje a proveďte kontrolu hydrauliky a ovládání, jako zvednutí vidlí na prázdno, vyzkoušet boční posuv, naklápění, zatáčení. Hydraulický olej je ztuhlý a je třeba jej také nechat ohřát.
  • Důraz na dodržování bezpečnosti práce platí v zimní období dvojnásobně, s vozíkem je třeba jezdit velice opatrně na ledu a za zhoršené viditelnosti.

Tomáš Rýc

21.12.2015

Vodou poničené učiliště v Králíkách našlo pomoc

Pardubice/Králíky - Nezištnou pomoc poskytla od počátku tohoto školního roku společnost Vysokozdvižné vozíky Červená Voda Střednímu odbornému učilišti Králíky. Poté, co koncem prázdnin vyplavil silný přívalový déšť kompletně halu s učebnami, dílnami a veškerou technikou, umožnila žákům této školy vykonávat odbornou praxi přímo ve svém závodě.

Králické učiliště se dostalo do složité situace krátce na konci prázdnin. Právě v době, kdy kvůli probíhající rekonstrukci v celkové hodnotě 22 milionů korun, odkryli dělníci střechu hlavní haly, „zaúřadovalo“ počasí. Mohutný liják vyplavil všechny dílny a učebny, voda natekla i do strojů a zničila prakticky kompletní elektroinstalaci, podlahy, stěny a nábytek.

„Když jsem tu spoušť poprvé uviděla, chtělo se mi brečet... Chodili jsme tam v holínkách, odklízeli nábytek, vysoušeli, vyhazovali. Firma musela vytrhat i parkety, všechno bylo zničené. Místo toho, abychom 1. září žáky přivítali nově zateplenými, zastřešenými a zmodernizovanými objekty, museli jsme řešit nečekané problémy,“ připomíná Petra Doubravová, ředitelka SOU opravárenského Králíky.

Pro teoretickou výuku se podařilo připravit náhradní učebny. Pro odborný výcvik však škola žádné provizorní prostory k dispozici neměla a hrozilo, že žáci nebudou mít kde vykonávat praxi. Vedení učiliště proto oslovilo se žádostí o pomoc společnost Vysokozdvižné vozíky Červená Voda, největšího prodejce použité manipulační techniky v České republice. Ta vyšla Králickým vstříc a ke vzájemné dohodě došlo v rekordním čase. Deset žáků 3. ročníku tak může nyní vykonávat praktický výcvik přímo na pracovištích firmy.

„Vzhledem ke kritické situaci v učilišti, dlouhodobé spolupráci i dalším připravovaným aktivitám jsme s pomocí vůbec neváhali. Žáci jsou rozděleni do jednotlivých pracovišť s ohledem na jejich zájmy a schopnosti. Podílejí se na činnostech v rámci přípravny, lakování a drobných servisních prací. Většina z nich má s naší společností a reálným pracovním prostředím zkušenosti z letních brigád a ti noví si zvykli velice rychle. Důvodem může být i fakt, že si vybraní žáci uvědomují, že společnost Vysokozdvižné vozíky může být jejich potenciálním zaměstnavatelem,“ uvádí Tomáš Rýc, manažer prodeje VZV Červená Voda.

„Velice oceňujeme pomoc, které se králickému učilišti dostalo ze strany společnosti Vysokozdvižné vozíky Červená Voda. Tím spíše, že firma vstřícně zareagovala bez ohledu na možné komplikace ve výrobním procesu, které jí toto rozhodnutí způsobí. Navíc se její zaměstnanci žákům intenzivně věnují a seznamují je podrobně s pracovními podmínkami a postupy, což je nesmírně cenný benefit. Považuji to za konkrétní a pozitivní příklad úzké spolupráce střední odborné školy s předním regionálním zaměstnavatelem, jejíž význam se naplno projevil právě v této kritické době,“ říká Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Žáci absolvují praxe ve firmě do té doby, než se v učilišti podaří opravit všechny škody na budově i strojním vybavení. Tyto práce budou trvat s největší pravděpodobností až do konce letošního roku.„Nemáme s tím problém, spolupráce probíhá bez problémů. Museli jsme jen zkoordinovat pracovní procesy na určených pracovištích, ale žáci jsou ukáznění a velice přizpůsobiví. Po prvním týdnu se už stali plnohodnotnými spolupracovníky,“ pochvaluje si Tomáš Rýc.

Další společnou akcí SOU opravárenského Králíky a společnosti Vysokozdvižné vozíky Červená Voda bude den otevřených dveří 6. listopadu.

Tomáš Rýc

30.09.2015

VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. jako účastník Fořtova dne

Pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se ve dnech 14.8. a 15.8. konal již 5. ročník Fořtova dne, na kterém se společnost VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. účastnila jako jeden ze sponzorů.


Akce zaměřená na myslivectví a zemědělství probíhala v příjemném prostředí Skiparku Červená Voda a i pro letošní rok zde organizátoři připravili širokou škálu zábavy pro dospělé a děti.


Z důvodu již tradiční velké účasti diváků jsme se rozhodli ozdobit tuto akci naší manipulační technikou.Ve své kráse se zde prezentovaly dva dieselové vozíky Linde, které dokonce posloužily jako „podpěra“
pro návštěvníky, kterým v prudkém terénu došel dech.

Tomáš Rýc

30.08.2015

Pokořili jsme magickou hranici 1000 vozíků skladem

Stejně jako každý prodejce použité manipulační techniky, i společnost VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. kdysi začínala s prvním vykoupeným vozíkem. Když jsme vozík připravili a prodali, utržené peníze jsme ihned investovali do nákupu dalších strojů. Takto jsme pokračovali, až jsme z desítek vozíků skladem postupně navýšili skladové zásoby na stovky kusů manipulační techniky.

Ani v krizových obdobích, kdy se ostatní prodejci uchylovali ke stagnaci nebo dokonce ke snižování zásob, jsme nepolevili, a usilovali jsme o to, abychom měli co nejširší nabídku použitých vozíků skladem.

K dnešnímu dni skladové zásoby společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. včetně manipulační techniky vyhrazené výhradně pro Půjčovnu VZV čítají více než 1000 kusů. A věřte tomu, že u tohoto čísla nezůstaneme …

Tomáš Rýc

23.08.2015

Nový web - intuitivnější ovládání

Připravili jsme pro Vás novou webovou prezentaci, kterou budeme neustále upravovat pro Vaší maximální spokojenost. Největší důraz jsme kladli na co nejintuitivnější ovládání. Mezi největší novinky patří možnost registrace a přihlášení se do klientské sekce s možností vlastního nastavení hlídacích agentů pro hlídání vysokozdvižných vozíků dle Vašich parametrů.

Tomáš Rýc

08.08.2015

Návštěva náměstkyně hejtmana Jany Pernicové v Červené Vodě

Dne 1.7.2015 navštívili společnost VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. náměstkyně hejtmana, statutární zástupci místního odborného učiliště opravárenského (SOUo Králíky) a také manažer projektu technohrátky. Po příjezdu proběhla exkurze naší společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o., během které byly představeny nové i stávající skladové prostory a vysvětlen celý logistický proces, kterým každý kus manipulační techniky ve společnosti projde od nákupu, odservisování až po jeho expedici.
Poté se návštěva přesunula do Servisního centra, kde dochází k prvnímu kontaktu s klienty a kde se mj. diskutovalo o dnešní potřebě šikovných a kvalifikovaných zaměstnanců, které je střední odborné učiliště opravárenské schopno vyučit a kteří v naší společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. mohou nalézt své uplatnění.

Tomáš Rýc

06.08.2015

Výstavba nových hal a modernizace mechanických prostor - vyšší cíle

Tento krok je součástí optimalizace podnikové logistiky ve společnosti VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o., která úzce souvisí s neustálým rozvojem. Společnou snahou bylo zajistit nejefektivnější koordinaci veškerých servisních prací respektive pohyb stroje od dovozu strojů v originálním stavu až po expedici odservisovaných strojů k našim zákazníkům. 

Tomáš Rýc

01.08.2015

1000 kusů vysokozdvižných vozíků - nejširší sortiment

Překročili jsme již hranici 1000 strojů v našich skladech použité manipulační techniky na prodej. Našim cílem je dostat se mezi TOP 5 prodejců použité manipulační techniky v EVROPĚ. Již dnes se k této metě pomyslně přibližujeme s každým prodaným strojem a všichni pevně věříme, že tento cíl v horizontu 3 let splníme.

Tomáš Rýc

31.07.2015

Již 13 let na trhu - největší prodejce

Společnost byla založena v roce 2002, velmi rychle vyrostla v největšího prodejce použité manipulační techniky v ČR a na Slovensku. Více než 10 let se zabýváme prodejem použité manipulační techniky renomovaných značek Linde, Jungheinrich, Still, Toyota, BT, Hyster, Nissan vč. zprostředkování finančních a dalších služeb. Díky promyšlené a efektivní obchodní strategii se společnost VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY s.r.o. stala největším prodejcem na trhu použité manipulační techniky v České republice a na Slovensku. 

Tomáš Rýc

10.07.2015