Nástavce na nosné vidle

VZV.cz Guide Комплектация Удлинители вил

V nabídce příslušenství našeho e-shopu najdete samozřejmě nástavce na vidle nebo také prodloužené vidle. Jedná se, jak už název napovídá o návleky na klasické paletizační vidle. A jak je to u vidlí i zde nástavce na vidle mají různé délky, nosnosti a rozměry. Základem je tedy vědět jaké nástavce na vidle vzv potřebujete. Tedy je třeba znát nosnost a rozměry vidlí, na které je se budou nasazovat.

Финансирование

Kdy použít prodloužené vidle na VZV?

Nástavce vidlí se používají na všech klasických typech vidlí. Jsou to vidle s typickým hranolovým profilem. Přesně takové, jaké najdete v naší nabídce příslušenství. Můžeme je tedy použít na všech čelních nebo bočních vysokozdvižných vozících. Také na retracích, a nebo i další skladové technice, na které jsou klasické nosné vidle.

Klasickým příkladem využití, kde se hodí nástavce na vidle, je nakládka nebo vykládka zboží z kamionu bokem. Přijede vysokozdvižný vozík s nejběžnější délkou vidlí 1200 mm. Složí zboží na jedné straně. Šířka běžného nákladního vozu či návěsu je přibližně 2300 mm. Pro složení zboží, které je na druhé straně, by bylo třeba vykládat z druhé strany. Pokud tedy obsluha na vidle nasadí prodloužené vidle, nemusí vykládka probíhat z druhé strany. Jednoduše si šáhne na zboží na druhé straně. Odpadne tak složitá manipulace a příprava na vyložení z druhé strany. V podobném případě, pokud to parametry nosnosti použitého vozíku a váha zboží dovolí, je také možné díky nástavcům nabrat a složit zboží z obou stran najednou. Dojde tak k ještě větší úspoře času a nákladů.

Финансирование

Jaké nástavce na vidle u nás naleznete?

V naší nabídce naleznete prodloužené vidle na vzv s různými parametry. Nabízíme nástavce na vidle s ohledem na běžné rozměry nosných vidlí. Najdete tak u nás nástavce na vidle vzv s nosností 2000 až 8000 kg a v délkách 1600 – 1800 – 2000 – 2200 – 2400 a i některé s délkou 250 mm. Každé námi dodané prodloužené vidle mají certifikaci, jsou samozřejmě vybaveny zabezpečovacími prvky v podobě čepů s jištěním.

Při výběru je třeba tedy vycházet z rozměrů klasických vidlí a jejich nosnosti a samozřejmě nosnosti vozíku. Musíme však dát pozor na to, že při použití prodloužených vidlí na vzv, se posouvá těžiště břemene. Tedy pokud se nabere rozměrově větší břemeno, páka působící na vozík je větší. Také nosnost samotné vidle se počítá na její nominální délku a mohlo by dojít k přetížení části špičky a tak k jejímu ohnutí.

Вилы
Шины
Loading