VZV.cz O nás Novinky Skladová technika: Retraky, ručně vedené vysokozdvižné a nízkozdvižné vozíky

Skladová technika: Retraky, ručně vedené vysokozdvižné a nízkozdvižné vozíky

28.05.2021

Retraky jsou specialisti na úzké a vysoké uličky. Používají se výhradně na upraveném hladkém povrchu skladů, hal s omezeným prostorem určeným k manipulaci. Výsuvný sloup retraku se při zdvihání vysouvá do výšky až 13 metrů a s nosností břemene až do 2,5 tuny. Obsluha potřebuje dostatečný výhled k manipulaci a k tomu je uzpůsobené sezení řidiče, které je bokem ku směru jízdy. Díky tomu se řidiči lépe pracuje v opravdu malých těsných prostorech a nemusí se otáčet dozadu při couvání. Pojezd retraku je umožněn dvoupedalovým řízením, díky kterému se dá rychle měnit směr jízdy. Stejně jako elektrické vozíky, tak i retraky se nesmí parkovat ve venkovních chladných prostorech, kde by mohlo dojít ke zkratu elektromotoru a poničení baterie. Existují varianty retraků tzv. mrazírenském provedení (Cold store), což znamená, že je retrak speciálně upraven pro práci v chladících prostorech, mrazácích. Tyto speciálně upravené retraky mohou pracovat v teplotách až do -35°C.

Ručně vedené vysokozdvižné vozíky
jsou skvělými pomocníky při práci ve skladech s omezeným prostorem.Tyto stroje jsou defacto schopné nahradit klasické čelní vozíky s výškou zdvihu až 5,5 metru a s nosností do 2 tun, speciální modely jsou schopné zdvihnout i vyšší nosnost. Ručně vedené vozíky mají buď manuální pojezd, elektrický zdvih a nebo elektrický pojezd i zdvih. Manipulace je zajištěna ovládacími tlačítky na oji. Stroje s elektrickým pojezdem i zdvihem mají nástupní plošinku a boční madla pro vyšší bezpečnost, které chrání obsluhu při naklánění před pádem. Přízdvih u ručně vedených vysokozdvižných vozíků zajišťuje možnost převozu 2 palet. První paletu na klasických vidlicích a druhou paletu na spodních přízdvižných balančních vidlicích.


Ručně vedené nízkozdvižné vozíky
jsou určené pro přesun materiálu ve vnitřních prostorech. Výška zdvihu těchto pomocníků je do 20 cm a nosnost až 3,3 tuny. Stejně jako ručně vedené vysokozdvižné vozíky mají i nízkozdvižné plošinku pro řidiče, která usnadní práci obsluhy.

Celou naší aktuální nabídku retraků, ručně vedených vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků naleznete na našem webu.

Další novinky
Trakční baterie, akumulátory elektrických vozíků
Květen plný slev brzy končí!
Loading